Name | Position | School | Year |
---|---|---|---|
Faith Adams | F | Weddington | 2019 |
Caroline Alexander | D | Myers Park | 2013 |
Tori Andreski | M | Wilkes Central | 2012 |
Whitney Andringa | D | Grimsley | 2004 |
Miah Araba | M | Carrboro | 2016, 2017 |
Sarah Atkinson | D | Grimsley | 1997 |
Kelley Attayek | F | Broughton | 2006 |
Abby Atwell | M | Mount Tabor | 1999, 2000 |
Dominique Babbit | M | Holly Springs | 2014 |
Liz Bailey | M | Sanderson | 2001 |
Molly Baird | K | Broughton | 2005, 2006 |
Jessica Baity | M | Forbush | 2011 |
Tandy Banks | F | White Oak | 2007 |
Blair Barefoot | GK | Hoggard | 2019 |
Hailey Beam | M | Charlotte Country Day | 2005, 2006 |
Cailyn Boch | F | Millbrook | 2014 |
Whitney Boger | K | Grimsley | 2001 |
Taylor Boone | M | East Chapel Hill | 2009, 2010 |
Hayley Boyles | F | Heritage | 2019 |
Jen Bronson | F | Leesville Road | 2005, 2006 |
Sarah Brown | F | Union Academy | 2018 |
Sarah Brown | M | Asheville | 2001 |
Grayson Cameron | K | Hickory | 2016 |
Courtney Carroll | M | Hough | 2014 |
Shelby Carroll | M | White Oak | 2010 |
Mikel Casey | M | Grimsley | 1999 |
Cameron Castleberry | F | Ravenscroft | 2011 |
Jenny Cauble | M | Grimsley | 2002, 2003, 2004 |
Sam Childress | F | East Forsyrh | 2012 |
Gia Cippolini | F | Cardinal Gibbons | 2006 |
Jamie Clarke | M | Jacksonville | 2002, 2003 |
Kate Clifton | M | Broughton | 1999, 2000 |
Jane Cline | F | Charlotte Catholic | 2013 |
Cami Couch | F | Lake Norman | 2015 |
Keeley Copper | F | Pinecrest | 2019 |
Katie Cox | D | Western Guilford | 2007 |
Rachel Cox | F | Grimsley | 2011, 2012 |
Jessica Crowder | M | Broughton | 2011 |
Lee Culp | F | High Point Central | 1999 |
Kim Currie | F | Lumberton | 2008 |
Carrie Dail | M | Swansboro | 2009 |
Karla Davis | M | Parkwood | 2004 |
Kiki Davis | F | Cardinal Gibbons | 2011 |
Ellie Deaver | M | Providence | 2015 |
Alexis Degler | M | Greenhope | 2013 |
Lindsey DeLorenze | M | Apex | 2002 |
Mia Davis | D | East Chapel Hill | 2019 |
Claudia Dickey | K | Charlotte Latin | 2016, 2017 |
Liska Dobberstein | F | Ardrey Kell | 2011 |
Michelle Doherty | F | Providence | 1997 |
Caitlin Donovan | M | Cardinal Gibbons | 2012 |
Gloria Douglas | F | Fayetteville Academy | 2010 |
Michele Driver | D | Grimsley | 2005 |
Elise Ederle | M | East Chapel Hill | 2018 |
Kate Elia | M | Chapel Hill | 1997 |
Katherine Ellis | F | T.C. Roberson | 2009 |
Katie Evans | M/D | Broughton | 2007 |
Kendall Fischlein | F | Lake Norman | 2013 |
Kendall Fletcher | D | Apex | 2002 |
Haley Garrett | M | Cardinal Gibbons | 2017 |
Caroline Gentry | F | Leesville Road | 2011, 2012 |
Christina Gibbons | F | Cardinal Gibbons | 2013 |
Annie Gibson | F | North Mecklenburg | 1998, 1999 |
Meghan Gilmore | F/M | T.C. Roberson | 2007, 2008 |
Megan Greene | F | Fuquay-Varina | 2016 |
Claire Griffiths | M | Millbrook | 2016 |
Elizabeth Hannah | K | Weddington | 2008 |
Tori Hansen | M | Wakefield | 2017 |
Emily Hilliard | M | Weddington | 2015, 2016 |
Mary Charlotte Hinkle | M | RJ Reynolds | 2004 |
Andrea Hinshaw | K | Broughton | 2002 |
Madison Hoopes | M/F | Jacksonville | 2016, 2017 |
Emma Houser | D/F | Carrboro | 2013, 2014 |
Alli Hunt | M | Charlotte Country Day | 2000 |
Hope Ingram | D | TC Roberson | 2018 |
Lindsey Jackson | M | Southeast Raleigh | 2004 |
Laura Johnson | F | Providence | 2001 |
Meredith Johnson | D | Broughton | 1998 |
Natalie Johnson | M | Havelock | 2014 |
Sallie Kaltreider | F | T.C. Roberson | 1998 |
Amanda Karlsson | M | Lake Norman | 2014 |
Katherine Kelly | M | Broughton | 2002 |
Kim Kern | K | Leesville Road | 2007, 2008 |
Alex Kerr | F | Chapel Hill | 2019 |
Alex Kimball | F | Chapel Hill | 2014 |
Jennifer Laughridge | M | Hunt | 1998 |
Rachael Lewis | M | Charlotte Latin | 1997 |
Gabi Lieb | M | Greensboro Day | 1999 |
Christine Liberto | F | Catholic | 2003 |
Caroline Lindquist | M | Ravenscroft | 2011, 2012 |
Carolyn Lindsay | F | South View | 2003 |
Maria Lubrano | F | Wesleyan Christian Acaademy | 2007 |
Katie Lutz | M | Weddington | 2007 |
Anna Marshall | D | Myers Park | 2005 |
Julia Marslender | M | Broughton | 1997 |
Mary Elliott McCabe | D | Charlotte Latin | 2017 |
Casey McCormick | F | Charlotte Catholic | 2008 |
Kat McDonald | M | Wakefield | 2014, 2015 |
Molly McGary | M | Providence | 2017 |
Hilary McKay | F | Asheville | 2000, 2002 |
Tracy McManus | M | Jacksonville | 2000 |
Trisha McWilliams | F | T.C. Roberson | 1997 |
Marnie Merritt | K | Hough | 2014 |
Catie Miller | D | Cardinal Gibbons | 2004 |
Barkely Minton | F | Broughton | 2009 |
Lauren Montgomery | M | First Flight | 2019 |
Kimmi Moore | F | Swansboro | 2015 |
Andrea Morrison | F | East Forsyth | 2002 |
Elizabeth Nance | D | South Mecklenburg | 2003 |
Leah Oswalt | F | Jacksonville | 2015 |
Nicole Panek | F | Mount Tabor | 2006 |
Allie Park | D | Page | 2000 |
Jennifer Partenheimer | M | Apex | 2007 |
Mollie Pathman | F | Durham Academy | 2009, 2010 |
Isabel Pearce | F | Woods Charter | 2017 |
Jennifer Perkins | F | St. Mary's | 2002, 2003 |
Sarah Pickens | F | Greensboro Day | 1997, 1998 |
Brianna Pinto | M | Jordan | 2015 |
Lindsey Poff | F | Charlotte Catholic | 2018 |
Jenna Polonsky | M | Reagan | 2011 |
Addie Porter | F | AC Reynolds | 2019 |
Alison Price | F | West Forsyth | 2014 |
Alyssa Ramsey | M | North Mecklenburg | 1999 |
Morgan Reid | M | Cardinal Gibbons | 2014 |
Catherine Roberts | M | East Mecklenburg | 1998 |
Remi Roberts | D | Weddington | 2017 |
Kelli Robinson | F | Greensboro Day | 1998, 1999 |
Anna Rodenbough | K | Grimsley | 2005 |
Stephanie Rose | F | White Oak | 2008 |
Morven Ross | M | East Chapel Hill | 2005, 2006 |
Emily Rusk | K | Hough | 2011 |
Allie Sadow | F | South Mecklenburg | 2004, 2005, 2006 |
Kristen Samuhel | K | Chapel Hill | 1998 |
Meredith Seawell | D | Grimsley | 1998 |
Ashlynn Serepeca | F | Hough | 2015, 2016, 2017 |
Ellie Sharpe | M | Broughton | 2000, 2001 |
Alexis Shaffer | F | Green Hope | 2012, 2013 |
Whitney Sikes | M | Forestview | 2001 |
Lauren Simel | F | Jordan | 2001 |
Callie Simpkins | M | Northwest Cabarrus | 2008, 2009 |
Liz Smith | M | T.C. Roberson | 1999 |
Sterling Smith | F | East Chapel Hill | 2004 |
Sydney Spruill | F | JH Rose | 2016 |
Weezie Taggart | F | Myers Park | 2018 |
Kylie Tawney | M | Carrboro | 2012 |
Allison Stearns | F | Hough | 2012 |
Jackie Stroud | M | Millbrook | 2013 |
Abby Taylor | D | Swansboro | 2016 |
Mary Love Taylor | D | Fike | 2015 |
Katie Tucker | M | Myers Park | 2003 |
Emily Turgeon | F | Cardinal Gibbons | 2000 |
Natasha Turner | M | Carrboro | 2017 |
Ashley Vanlandingham | D | T.C. Roberson | 2010 |
Gena Villari | M | Broughton | 2004 |
Grace Wagner | F | Green Hope | 2017 |
Kelly Whitaker | F | Southwest Guilford | 2003 |
Macky Wingo | F | St. Mary's | 2007, 2008 |
Sarah Winslow | F | Fike | 2006 |
Izzi Wood | F | Hickory | 2019 |
Julie Yates | M | Mount Tabor | 2003 |
Perry Zollicoffer | M | Charlotte Latin | 2015 |